התה של שרה מעיין – סוד הנעורים והבריאות

 

לפני כשנה פרצה שרה מעיין לתודעה הציבורית עם משקה צמחים מופלא העוזר להרזיה מהירה ומשפר את הבריאות. דמות המפתח בהצלחה המסחרית האדירה שלה הינה שרה בעצמה. למרות עבודתה במשך שנים רבות כיועצת ומרפאה טבעונית, הגיעה בגיל 30 למשקל של 105 ק"ג. "תמיד הייתי מלאה אבל במקומות הנכונים. לא הרגשתי איך הקילוגרמים הולכים ומצטברים, עד שיום אחד כשצפיתי בסרט יום הולדת של בתי, קלטתי שהאישה השמנה שחותכת את העוגה, זאת בעצם אני".

 

שרה מעיין

הסיפור הקלאסי של 'הסנדלר הולך יחף' קיבל מפנה חד. כבר למחרת בבקר, התיישבה שרה עם ערימה של ספרים, ובמשך חודשים חקרה לעומק את הנושא. היא פיתחה נוסחה ייחודית המורכבת מצמחי מרפא והתחילה לשתות את התה המיוחד שהוכיח את עצמו כ"משקה מופלא". תוך 14 חודש הורידה 44 ק"ג ממשקלה והיא שומרת על משקל יציב מזה 10 שנים. "לאט לאט התחילו להגיע קליינטים". היא משחזרת את סיפור ההצלחה: להצלחה לא צריך כישורים מיוחדים אלא תעוזה, מזל, ורעיון טוב שיש לו שוק. בעיית השומן המיותר הינה קודם כל בעיה בריאותית, שנית, אישה רזה שמעלה במשקל מאבדת במקרים רבים את בטחונה העצמי והאמונה בנשיותה. התגובות מצד החברה, גם הן מעורבות. גם בתחום האישי יש נטייה לחשוב ש'רזה – זה יפה'. ישנם אפילו מקומות עבודה שמסרבים לקבל למשרות ייצוגיות אדם בעל משקל יתר". כפי שצוין, סיפור ההצלחה המקומי שהתחיל ביוהנסבורג, דרום אפריקה, תפס תאוצה ממש כמו אש בשה קוצים. עד מהרה הפכה שרה מעיין הישראלית, לאטרקציה באמצעי התקשורת. בתוכנית טלוויזיה ובעיתונות הארצית התפרסמו כתבות אינספור על האישה שמצאה "אוצר" בתוך כוס התה שלה. לפני כשנה וחצי חזרה שרה מעיין לישראל. היא קבעה את מושבה בכפר סבא והחלה בפרסומים קטנים וצנועים בעיתונות המקומית. "תוך זמן קצר הוצפתי באלפי קריאות טלפוניות. החלטתי שכדי לעשות את עבודתי נאמנה ולתת מענה אמיתי ונכון לפונים אלי, לפתוח קליניקה לריפוי טבעי בכפר סבא. הטלפונים ממשיכים לזרום כי התוצאות מצוינות".

 

באותה הזדמנות שברה שרה את המיתוס הקיים בארץ כי מכירות בשיווק ישיר אינן פועלות. לקוחות שמזמינים את המוצר בטלפון, מקבלים ייעוץ ומענה על כל שאלה שיש להם, גם לאחר הקנייה. מי שמעוניין מקבל הביתה תה באריזה מהודרת בכמות המספיקה לחודשיים. מי שמרגיש שעליו לקבל ייעוץ בנוגע לשינוי אורח חיים ותזונה בכלל, מקבל חוברת הסבר מפורטת עם עצות, המלצות ודוגמאות של תפריטים קלים להכנה.

"החוכמה היא לא לנקוט בדיאטה דראסטית אלא לדעת 'לשחק' עם האוכל בהתאם לסגנון החיים של הפונה. איש עסקים או אישה עקרת בית, יכולים להתאים לעצמם את ההנחיות שיש בחוברת בהתאם לסגנון החיים היומיומי".

 

חליטות התה של שרה

גם נשים יכולות להצליח: למרות השיפור שחל בשנים האחרונות בשיוויון הזדמנויות לנשים בשוק העולמי והישראלי, יש מי שעדיין מרים גבה, כאשר הוא מטלפן לחברת "מעיין סוד הבריאות" ומגלה שמאחורי העסק המצליח עומדת אישה אחת, בעלת יוזמה, חזון והרבה ניסיון מסחרי. "אני לא מרגישה שקיימת אפליה כלפי בגלל היותי אישה. להיפך, אני זוכה ביחס של כבוד ופרגון מצד כל הגופים שאני נמצאת איתם במשא ומתן. גם הלקוחות בעצמם מפרגנים, טורחים ומצלצלים אליי לדווח על הצלחות בירידה במשקל, ובמקביל על שיפור במצב הבריאות הכללי".

לשם כך המשיכה שרה מעיין בפיתוח קו המוצרים שלה. מתה יחיד להרזיה יצאה עם שמונה מוצרים חדשים המיועדים לפתרון בעיות בריאות נפוצות באמצעות תערובות ייחודיות של צמחי מרפא. "סוגי התה השונים מיועדים לנשים ולגברים הסובלים ממגוון בעיות בריאות, שלא מצאו פתרון ברפואה הקונבנציונאלית". בין היתר, מדווחות הצלחות מרשימות בתחום של בעיות: סכרת, דלקות פרקים, דלקות בדרכי השתן, בעיות מחזור, מגרנות, בעיות עיכול, כולסטרול, אסטמה ועוד.

"הפרגון שמגיע מלקוחות באמצעות שיחות טלפון נרגשות ואלפי מכתבים, הוא הכיף הכי גדול שלי בעבודה. ירידה במשקל או שיפור המצב הבריאותי משנה לחלוטין את המערך הגופני, הנפשי והפסיכולוגי. עצם העשייה מעניקה תחושה של שליטה וסדר בחיים, ובמקביל, השיפור במצב הגופני, מעניק את הכוח להתמודדות היומיומית. מצב הרוח משתפר, ועימו גם ההישגים האישיים. מניסיוני אני יכולה להעיד כי אני חשה מצליחנית, נשית ויצירתית יותר מאשר בעבר כאשר המשקל העיק עלי. אני אומרת לכל אישה: המראה החיצוני אמנם אינו קובע מה תעשי עם החיים שלך, אבל עצם העובדה שאת פועלת לשיפור עצמי, יעלה את איכות החיים שלך ואז השמיים הם הגבול. אני חושבת שבעתיד העסק שלי ילך ויצמח. תמיד יש אנשים עם בעיות בריאות ובעיות עודף משקל. אני רואה את עצמי בתפקיד יועצת המעניקה לאנשים את האפשרות לפנות למסלול חדש בחיים. מילה טובה, עידוד, עצות מעשיות וחליטות התה – הם אבני הדרך בכיוון להצלחה ולשינוי אישי".

"מעיין סוד הבריאות", הקליניקה של שרה מעיין, פיתוח פורמולות תה מצמחי מרפא להרזיה ולדיאטה בריאותית.