הטיפים של שרה

טיפ ראשון - כיצד לרזות נכון

על מנת שנוכל לרזות נכון, בריא ונצליח לשמור על משקל תקין עלינו קודם לכן להבריא ולחזק את גופינו – ורק אז נצליח לרזות נכון!

נשאלת השאלה מה זה לרזות נכון? – לרדת במשקל, לשמור עליו תוך כדי שמירה על בריאות תקינה המתבטאת גם בתוצאות בדיקות דם תקינות ובהרגשה שלנו, בעזרת שילובים נכונים של חליטות צמחי מרפא נוכל להזין ולהחזיר לגופינו מספר רב של וויטמינים ומינרלים החסרים לנו ובכך נסייע לגופינו לחזור לתפקוד בריא מאוזן ונכון.

התוצאה הסופית היא הרזיה בריאה ונכונה. אם נבריא את הגוף נרזה, ולא להפך. יש לזכור כי השמנה אינה רק תוצאה ישירה של מה אנו מכניסים לפינו, שהרי ישנם אנשים שאוכלים פחות מאנשים אחרים ועדיין שוקלים יותר מהם. משקל עודף הוא מכלול של סימפטומים בעייתיים בגוף האדם כגון חוסר בויטמינים ומינרלים. ברגע שנחזיר את החסר תהיה לנו הפתעה נעימה – משקל תקין ובריאות איתנה.

טיפ שני - שמחה, רוגע ושלווה

משפט שגור בפי חכמים הוא "גוף ונפש אחד המה" אך מה למה כוונה באמת? הכיצד הנפש מתקשרת לגוף במובן הפיזי?

התשובה היא שישנה בלוטה במוח שנקראת בלוטת יתרת המוח המפרישה למחזור הדם הורמון שנקרא סרטונין.

חומר זה מופרש מהמוח לגוף כל יום במהלך היום, יש אנשים בעלי רמת סרטונין גבוהה אשר על פי רוב לא סובלים מבעיות נפשיות. מנגד, אנשים בעלי רמת סרטונין נמוכה עלולים לסבול ממגוון בעיות כגון לדיכאון כבד או קל, דכדוך, עצבות, חוסר שקט, נדודי שינה קלים או קשים, הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים וילדים, היפר אקטיביות אצל ילדים ומבוגרים, חרדות, חוסר ריכוז ואובדן הרצון לחיי מין תקינים. אם נשכיל ונדע כיצד להעלות את רמות הסרטונין בדם נפתור את שורש הבעיה בכך נפתור בקלות את מרבית הסימפטומים המוזכרים לעיל.

מחקרים גילו כי רמות סרטונין נמוכות עלולות להיווצר מחוסר מגנזיום וברזל בגופינו ולכן השיפור מצב זה יוביל להעלאת רמת הסרטונין שתוביל לתחושת רוגע, שלווה, טיפול בדיכאונות וכו'.

לצערי, נפוצה תופעה של מרשמי תרופות פסיכיאטריות המכילות סרטונין סינטטי שבסופו של דבר גורם להתמכרות. האלטרנטיבה שאני מציעה היא צמחי מרפא אשר יפתרו את הבעיה ויאפשרו בזמן קצר יחסית להעלות רמות מגנזיום וברזל אשר בתורם יאזנו את רמות הסרטונין.

לעניין זה, נשים בהריון ומניקות מאבדות רמות גבוהות של מגנזיום לטובת התינוקות ולכן יש מספר רב של נשים הסובלות מדיכאון שאחרי הלידה. כאמור ניתן למנוע זאת בקלות על ידי צמחי מרפא אשר יעלימו את התופעה. 

טיפ שלישי - ספיגת ויטמינים וחליטות בדם

חשוב לדעת שכאשר אנו צורכים ויטמינים ומינרלים מכמוסות וקפסולות אחוז הספיגה שלהם בדם הוא כ-15% בלבד, כי 85% מהחומרים הפעילים מנוטרלים על ידי מערכת העיכול.

לכן, נטילת קפסולות של ויטמינים כמעט ולא יעילה, וההוכחה לכך היא החברה האנושית שסביבנו. כל כך הרבה אנשים נוטלים ויטמינים במשך שנים רבות ועדיין חולים. ברור כי  התוצאות מנטילת וויטמינים בכדורים וקפסולות הן מינוריות .

לעומת זאת כאשר שותים נוזל, טנקטורות מצמחים, חליטות צמחים הן נספגות 100% בדם ביעילות מרבית.

טיפ רביעי - מה חשוב לדעת על צמחי מרפא

כידוע (ואם לא ידוע, אני ממליצה לקרוא את טיפ מס' 3) – צמחים נספגים 100% בדם. מצד אחד זה יעיל וטוב אך מצד שני יש להיזהר. ישנם מאות אלפי צמחים בעולם וכולם טבעיים כמובן.

אנשים מתבלבלים לעיתים כי טבעי אינו בהכרח תמיד בריא. חשיש, קוקאין ופטריות למיניהן הם סמים מסוכנים אשר טבעיים לחלוטין, אך עלולים לגרום נזק אדיר לגוף האדם.

בנוסף, גם אם נכין רשימה של צמחים "טובים", יש להבין כי צמח שמתאים לאדם אחד לא בהכרח מתאים לרעהו. לדוגמא, אישה הרה לא נמצאת במצב גופני זהה לילד שסובל מסכרת נעורים.

לכן, כל צמח לא מתאים לכל אדם. יש צמחים מסוכנים, יש צמחים טובים וכל תחום צמחי המרפא מבלבל בכלליות. אסור בתכלית האיסור לצרוך צמחי מרפא בלי הכוונה מקצועית.

עקב ניסיוני הרב בתורת הצמחים, בחרתי קבוצה של 100 צמחי מרפא שהרמב"ם נהג להשתמש בהם. אותה קבוצה היא "עשבי מרפא טהורים" ולכן היא בטוחה לשימוש על ידי נשים הרות, ילדים, נוער, קשישים – כל אדם!

לסיום, חשוב לציין שבסיום הספיגה הצמחים מופרשים לאחר בזיעה, בשתן, ובצואה באופן מוחלט.